ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

نظامیان آمریکا در افغانستان خود را باخته‌اند

خبرگزاری فارس: ارتش آمریکا اعتراف کرد که نظامیان این کشور در افغانستان بشدت روحیه خود را از دست داده‌اند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ارتش آمریکا روز جمعه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در افغانستان با مشاهده افزایش عملیات‌های مسلحانه و خشونت‌ها علیه آنها،‌ بشدت خود را باخته‌اند و دچار بیماری‌های شدید روحی روانی شده‌اند.


در ادامه این گزارش آمده است که ارتش آمریکا بر اساس مطالعات جدیدی که انجام داده است متوجه این موضوع شده است که نظامیان این کشور در عراق با توجه به آرامش بیشتر در عراق، از لحاظ روحی در شرایط بهتری نسبت به نظامیان مستقر در افغانستان قرار دارند.
ارتش آمریکا در مطالعات خود به این موضوع پی برده است که نظامیانش در افغانستان با مشاهده افزایش رو به رشد خشونت‌ها در طول هشت سال جنگ این کشور،‌ بسیار نگران و مضطرب هستند.
در ادامه این گزارش آمده است که اگر چه نتیجه دو مطالعه جدیدی که درباره مناطق جنگی انجام شده در بسیاری از موارد مشابه مطالعه‌ای است که در سال 2007 صورت گرفت، اما مشخص شد که با توجه به درگیریهای ذهنی باراک اوباما با موضوع استراتژی جنگی جدید آمریکا در افغانستان برای اعزام نیروی بیشتر به این کشور، نیروهای آمریکایی دچار مشکلات حاد روحی روانی شده و به شدت روحیه خود را از دست داده‌اند. علاوه بر تعلل اوباما در اعلام تصمیمش برای افزایش نیرو در افغانستان، تیراندازی هفته گذشته یک نظامی آمریکایی به همکارانش در پایگاه نظامی "فورت هود " ایالت تگزاس نیز مزید بر علت شده است و احتمالا مقامات آمریکایی را بر آن خواهد داشت تا بیشتر بر بهداشت روانی نظامیان این کشور تمرکز نمایند.
بر اساس این گزارش، هر دو مطالعه‌ای که در مورد بهداشت روانی نظامیان آمریکایی در افغانستان صورت گرفته است نشان دادند نظامیانی که برای بار سوم یا چهارم به جنگ اعزام شده‌اند بیش از دیگران روحیه خود را از دست داده‌اند و با مشکلات شدید روحی روانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ٧:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢۳
    پيام هاي ديگران ()