ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

اوباما بر سر دوراهی سخت افزایش نیرو در افغانستان

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکا نوشت که کاخ سفید در واقع به دنبال استراتژی خروج نیروها از افغانستان است در حالی که قرار است اوباما بزودی تصمیمش را در مورد افزایش سطح نیرو در این کشور اعلام کند که این امر وی را شدیدا دچار سردرگمی کرده است.


به گزارش فارس، روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی نوشت که به نظر می‌رسد تلاش جدید دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا این است که می‌خواهد نگرانی‌های عمومی این کشور در مورد افزایش نیرو در افغانستان را به نوعی متعادل سازد.
لس‌آنجلس تایمز در ادامه نوشت که مقامات دولتی آمریکا با تاکید بر اهمیت اعلام جداول زمانی مشخص برای حضور نظامیان این کشور در افغانستان اعلام کرده‌اند که اوباما نگران حضور نامشخص نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان است.
این روزنامه آمریکایی تاکید کرد که اوباما خواستار آن است که برای حضور نظامیان آمریکا در افغانستان جدول زمانی مشخصی تعیین گردد، زیرا وی تمایلی به حضور بی‌پایان نیروها در کشور جنگ زده افغانستان ندارد.
لس‌آنجلس تایمز در تائید این نکته می‌نویسد که رابرت گیبس سخنگوى کاخ سفید در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اعلام کرد: ما هشت سال در آنجا[افغانستان] بودیم و قصد نداریم برای همیشه آنجا باشیم. وی در ادامه اظهاراتش تاکید کرد که در حال حاضر، این موضوع اهمیت ندارد که آمریکا چگونه قرار است به افغانستان نیرو اعزام کند بلکه موضوع مهم آن است آمریکا نشان دهد که چگونه می‌خواهد نیروهایش را از این کشور خارج کند.
در بخش دیگری از این گزارش به طور ضمنی به این موضوع اشاره شده است که باراک اوباما، برای اعلام تصمیمش درباره اعزام نیروهای جدید به افغانستان از خود عجله چندانی نشان نمی‌دهد و به نوعی در حال وقت کشی است.
لس‌آنجلس تایمز برای تائید این امر می‌نویسد که دستیاران اوباما گفته‌اند که او حداقل تا یک هفته آینده در مورد افزایش سطح نیرو در افغانستان تصمیم نخواهد گرفت و در عوض سفر هشت روزه‌ای را به آسیا آغاز کرده است.
این روزنامه آمریکا در ادامه تاکید کرد که علیرغم وقت زیادی که در روند اعلام تصمیم اوباما در مورد افزایش سطح نیرو در افغانستان صرف شد، فرستاده آمریکا به افغانستان در روزهای گذشته در مورد اعزام نیروی جدید به این کشور هشدار داد و اعلام کرد که تا پیش انجام اصلاحات در دولت کابل از هر گونه افزایش نیرو به افغانستان پرهیز شود.
به هر حال آن چه در این گزارش بر آن تاکید شده این است که دولت اوباما در حال حاضر برای افزایش یا عدم افزایش نیرو در افغانستان شدیدا دچار سردرگمی شده است و با توجه به انتقادات عمومی در آمریکا از طولانی شدن جنگ در این کشور و همچنین از آنجایی که می‌خواهد نقطه نظرات مثبت و منفی در مورد حضور نظامی آمریکا در افغانستان را به یک توازن اساسی نزدیک کند، بر سر دوراهی سختی قرار گرفته است.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ٧:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢۳
    پيام هاي ديگران ()