ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

اسد: اسرائیل خواهان صلح نیست

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاریس گفت که رژیم صهیونیستی خواستار صلح نیست و نشست با اسرائیل بی فایده است.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "بشار اسد " رئیس جمهور سوریه که در فرانسه به سر می‌برد در گفت‌وگو با خبرنگاران از تجدید مذاکرات صلح با میانجی‌گری ترکیه استقبال کرد اما هر گونه نشست مستقیم با مقامات اسرائیل را رد کرد.


بشار اسد که بعد از دیدار با "نیکلا سازکوزی " رئیس جمهور فرانسه با خبرنگاران صحبت می‌کرد افزود: ما درباره چه چیزی [با اسرائیل] باید صحبت کنیم. درباره فهرستی از مطالبات یا بازگرداندن اراضی [اشغالی جولان].
رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: من می‌گویم که ما درباره بازگرداندن اراضی [اشغالی جولان] صحبت کنیم و برای این موضوع یک چارچوب، مکانیزم‌ها و مذاکرات خاصی وجود دارد.
سفر بشار اسد به پاریس تنها دو روز بعد از سفر "بنیامین نتانیاهو " نخست وزیر رژیم صهیونیستی به پاریس صورت می‌پذیرد. نتانیاهو در سفر به فرانسه اعلام کرد که هر کجا و هر لحظه حاضر است با بشار اسد دیدار کند اما این دیدار باید بدون هیچ پیش‌شرطی صورت پذیرد.
رئیس جمهور سوریه در ادامه مصاحبه خود با خبرنگاران گفت: اگر آقای نتانیاهو جدی است، می‌تواند گروه کارشناسان خود را اعزام کند، ما هم کارشناسان خود را به ترکیه اعزام می‌کنیم. اگر آنها به صلح علاقه‌مند هستند، می‌توانند در آنجا [ترکیه] گفت‌وگو کنند.
اسد بار دیگر تاکید کرد که اسرائیل تعهد کاملی به گفت‌وگوها با میانجی‌گری ترکیه نداشته است.
وی گفت:میانجی‌گر و سوریه [برای صلح] آماده هستند اما چیزی که وجود ندارد یک شریک اسرائیلی است که برای پیشرفت و دست‌یابی به نتیجه آماده نیست.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ٧:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢۳
    پيام هاي ديگران ()