ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

شورای اطلاع رسانی دولت: بازگشت مدیریت مترو به دولت بر اساس اختیارات قانونی هیئت

پایگاه اطلاع رسانی دولت در مطلبی که تحت عنوان پاسخی به یک شبهه درباره تصمیم جدید دولت برای حل مشکل متروی تهران منتشر کرده تاکید کرده بازگرداندن مدیریت مترو تهران به دولت بر اساس اختیارات قانونی هیئت وزیران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای اطلاع رسانی دولت اعلام کرد: انتقال مدیریت شرکت مترو به شهرداری تهران در سال 79 و بر اساس مصوبه هیئت وزیران انجام شده است.

اعلام تصمیم جدید دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور برای حل مشکلات حمل و نقل و معضل ترافیک شهر تهران به ویژه بازگرداندن مدیریت شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به دولت بازتاب گسترده ای در میان مردم تهران و محافل رسانه ای داشته است.


در حالی که این تصمیم دولت بر اساس اظهارات رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی شبکه تهران بر اساس بررسی های کارشناسی و در پی ثمر بخش نبودن کمک های دولت به مدیریت فعلی شرکت مترو اتخاذ شده و درچارچوب نگاه علمی و غیرسیاسی به حل مشکل ترافیک تهران اتخاذ و موجب امیدواری مردم تهران به حل مشکلات ترافیکی پایتخت شده است اما برخی از فعالان سیاسی در اظهار نظراتی  که در رسانه های منعکس شده این تصمیم را خلاف قانون ارزیابی کرده اند.

این در حالی است که مرور گذرایی بر تاریخچه شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) نشان دهنده آن است که تصمیم گیری درباره مدیریت آن درچارچوب اختیارات هیأت وزیران است. همانطور که انتقال مدیریت این شرکت به شهرداری تهران در سال 79 و بر اساس مصوبه هیئت وزیران انجام شده است.

بر اساس مصوبه شماره 17766- ت 23081 هـ  مورخ 4/5/79 هیئت وزیران در سال 1379 پس از پیشنهاد سازمان امور اداری و استخدامی کشور و نظر ‌موافق وزارت کشور و اعلام موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، هیئت وزیران وقت در جلسه دوم مرداد خود با انتزاع شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از وزارت کشور و واگذاری آن با کلیه وظایف، اختیارات، امکانات و تعهدات قانونی به ‌شهرداری تهران موافقت می کند.

همانطور که تاسیس شرکت رآه آهن شهری تهران و حومه (مترو) بر اساس لایحه قانونی اصلاح قانون تأسیس شرکت راه آهن شهری تهران و حومه مصوب 15/4/1359  شورای انقلاب و به استناد ماده یک آن انجام شده که مقرر کرده است: "ماده 1 - به دولت اجازه داده می شود به منظور احداث راه آهن شهری و تأسیسات مربوط و بهره برداری از آن شرکتی به نام راه آهن شهری تهران وحومه (مترو) تأسیس نماید."

بنابراین تصمیم گیری درباره نحوه مدیریت شرکت رآه آهن شهری تهران و حومه (مترو) کاملا بر اساس اختیارات قانونی هیئت وزیران است و امید می رود با تصمیم رئیس جمهور محترم برای بازگرداندن مدیریت متروی تهران به دولت شاهد رفع معضلات این بخش و خدمت رسانی بهتر به مردم پایتخت جمهوری اسلامی ایران باشیم.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ٧:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢۳
    پيام هاي ديگران ()