ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

تحقیق و تفحص برای کمک به دولت؛ ابهام در توزیع سهام عدالت

بسیاری از کسانی که سهام عدالت را دریافت کرده اند سهامشان از اعتبارات بانک ملت پرداخت شده است و مشخص نیست این افراد چگونه می‌خواهند در مدیریت این بانک نقش آفرینی کنند.

وجود برخی ابهامات در خصوص نحوه اختصاص و پرداخت سهام عدالت، تحقیق و تفحص از این موضوع را ضروری کرده است. طرح تحقیق و تفحص از نحوه توزیع سهام عدالت در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تصویب رسیده و برخی از نمایندگان حامی دولت هم از این طرح دفاع کرده اند.

در همین ارتباط ولی اسماعیلی، عضو فراکسیون انقلاب اسلامی، در گفتگو با خبرنگار سیاسی«فردا» معتقد است که انجام تحقیق و تفحص از سهام عدالت، باعث روشن شدن ابعاد مختلف این طرح بزرگ خواهد شد که خود کمک بزرگی است به دولت برای انجام بهتر آن.


نماینده مردم گرمی در مجلس با بیان اینکه پرداخت سهام عدالت از الزامات قانون اساسی است که در دولت نهم عملیاتی شده، گفت: نباید به تحقیق و تفحص از سهام عدالت، نگاه سیاسی داشت. انجام این طرح در راستای کمک بهتر به دولت برای رسیدگی به اقشار محروم جامعه است.

عباسعلی نورا، عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس هم گفت: نمایندگان در مورد توزیع سهام عدالت ابهامات زیادی دارند که انجام تحقیق و تفحص می‌تواند ابعاد مختلف این طرح پر ابهام را روشن کند.

نماینده زابل درگفت وگو با خبرنگار سیاسی«فردا» با اشاره به تصویب پیشنهاد تحقیق وتفحص از نحوه توزیع سهام عدالت در کمیسیون برنامه وبودجه مجلس افزود: برای بسیاری از نمایندگان نحوه توزیع سهام عدالت بین دهک‌ها، مناطق توزیع سهام وچگونگی توزیع، ابهامات زیادی وجود دارد و آنها خواستار روشن شدن تمام زوایای چگونگی توزیع یارانه ها بین مردم هستند.

وی افزود: مشخص نیست سهام عدالت بین چند دهک توزیع شده است و دولت منابع اعتباری توزیع این سهام را از کجا آورده است.

نماینده زابل خاطر نشان کرد: با وجود اینکه دولت ادعا می کند محل اعتبار سهام عدالت از محل توزیع سود شرکت های واگذار شده مشمول اصل 44 بوده است، این ادعا نمی تواند صحیح باشد چون این اعتبارات زمانی بین مرد توزیع شد که هنوز واگذاری انجام نشده بود.

برای بسیاری از نمایندگان نحوه توزیع سهام عدالت بین دهک‌ها، مناطق توزیع سهام وچگونگی توزیع، ابهامات زیادی وجود دارد و آنها خواستار روشن شدن تمام زوایای چگونگی توزیع یارانه ها بین مردم هستند.
عباسعلی نورا، نماینده زابل


نورا با اشاره به نحوه واگذاری سهام بانک ملت گفت: با وجود اینکه سهام این بانک واگذار نشده بود بسیاری از اعتبارات توزیع شده به اسم سهام عدالت از محل اعتبارات بانک ملت بوده است و معلوم نیست استفاده از این اعتبارات برچه مبنایی صورت گرفت است.

وی با تاکید بر اینکه سرعت دولت در نحوه توزیع سهام عدالت داری ابهامات بسیار زیادی برای نمایندگان مجلس است، اضافه کرد: بسیار ی از دهک ها که به طور طبیعی باید سهام عدالت دریافت می‌کردند، به حقوقشان نرسیدند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مورد تاثیرگذاری سهام عدالت در معیشت دهک های مورد نظر هم گفت: در این زمینه باید برسی دقیق وکارشناسانه ای از سوی مجلس صورت گیرد.

وی افزود: متاسفانه ارگانهای توزیع کننده سهام عدالت با این کار به صورت غیر تخصصی برخود کردند وآن را به نیازمندان واقعی اعطا نکردند ومعلوم نیست تمایز بین دهک ها برچه مبنایی بوده است.


نورا یکی از اشکالات بزرگ نحوه توزیع سهام عدالت را عدم مشارکت مردم در سرنوشت شرکتی که سهام آن را به اسم سهام عدالت در یافت کرده اند دانست ودر این زمینه تصریح کرد: به عنوان مثال بسیاری از کسانی که سهام عدالت را دریافت کرده اند سهامشان از اعتبارات بانک ملت پرداخت شده است و مشخص نیست این افراد چگونه می خواهند در مدیریت این بانک نقش آفرینی کنند.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه با تاکید بر اینکه توزیع سهام عدات تناقض جدی با سیاست های اصل 44 داشت، خاطرنشان کرد: با انجام تحقیق وتفحص ابهات زیادی در مورد این طرح بر طرف می شود.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ٧:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢٧
    پيام هاي ديگران ()