ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

نام نویسی اینترنتی عتبات عالیات

ثبت نام اینترنتی سفر به عتبات عالیات از روز - جمعه - بیست و هشتم فــروردین آغاز شد و تا سوم خرداد ادامه دارد. ثبت نام افراد به شکل گروهی حداکثر تا شش نفر و یک نفر نیز به عنوان سرگروه امکان پذیر است. ...


به گزارش روز  پایگاه اطلاع رسانی حج ، حسن اکبری ، معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیـــارت ، گفت : همه علاقه مندان در سراسر ایران می‌ توانند از ساعت 7 صبح با مراجعه به نشانی  www.atabat.haj.ir برای سفر به عتبات عالیات ثبت نام کنند.

وی افزود : در صورتی که آمار ثبت نام کنندگان از ظرفیت کاروان های سازمـــان حج و زیارت بیشتر باشد، قرعه کشی خواهد شد.

اعزام این دسته از زائران از اول خرداد آغاز می شود و تا آخر تیر ادامه دارد.


معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیـــارت اضافه کرد : ثبت نام افراد به شکل گروهی حداکثر تا شش نفر و یک نفر نیز به عنوان سرگروه امکان پذیر است.

اکبری گفت : ثبت نام کنندگان باید در نظر داشته باشند، قرعه کشی افرادی که گروهی ثبت نام می کنند ، در قالب گروه انجام می شود .

وی افزود: توجه به ثبت دقیق مشخصات و کد ملی ضروری است زیرا در صورت اشتباه بودن اطلاعات ، نام متقاضی حذف خواهد شد.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت : چند روز بعد از پایان ثبت نام و پس از بررسی اطلاعات فردی با سازمان ثبت احوال و اسناد ، در صورتی که ثبت نام کنندگان از ظرفیت بیشتر باشند ، قرعه کشی انجام و نتیجه نهایی اعلام می شود.

وی افزود: در صورتی که تعداد افراد ثبت نام کننده در هر استان بیش از سهمیه اختصاص یافته برای آن استان باشد، اولویت بندی زائران بر اساس قرعه کشی خواهد بود.

اکبری گفت: زیارت سامرا و یک شب اقامت در کاظمین از برنامه های پیش بینی شده برای زائرانی است که با هواپیما به عتبات مشرف می شوند.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیـــارت خاطرنشان کرد : روزانه 3 هزار نفر برای سفر به عتبات اعزام می شوند که سفر 850 نفر آنها هوائی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش نرخ سفر به عتبات عالیات گفت : نرخ سفرهای هوایی 10 درصد وسفرهای زمینی 7 درصد افزایش یافته است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج وزیارت افزود: افزایش نرخ سفرهای هوایی به دلیل یک روز اقامت بیشتر مسافران در بغداد و برای سفر به سامرا است .

وی گفت : افزایش نرخ اقامت در هتل ها و افزایش قیمت مواد غذایی و خدمات در کشور عراق از دیگر دلایل افزایش قیمت سفر به عتبات عالیات است.

اکبری درباره سفر زائران ایرانی به سامرا گفت: با توجه به ظرفیت محدود پذیرش زائر در سامرا روزانه 30 دستگاه اتوبوس اعزام می شود که با برنامه ریزی صورت گرفته در آینده افزایش خواهد یافت.

اکبری افزود: هم اکنون سفرهای هوایی به عتبات عالیات 7 شبانه روز و سفرهای زمینی 6 شبانه روز است.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ۸:۱٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢٧
    پيام هاي ديگران ()