ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

رکوردشکنی مجدد قیمت سکه

مهر: رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از افزایش قیمت انواع سکه در بازار خبرداد و اعلام کرد امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به 263 هزارو 500 تومان رسید.

محمد کشتی آرای امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم را 263 هزارو 500 تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را 262 هزارو 500 تومان، قیمت هر قطعه نیم سکه را 137 هزار تومان و قیمت هرقطعه ربع سکه بهار آزادی را 69 هزار تومان اعلام کرد.


رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر همچنین قیمت هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار را 26 هزار و 250 تومان اعلام و گفت: هچنین قیمت هر اونسطلای جهانی نیز به هزارو 109 دلار رسید.

وی دلیل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را متاثر از افزایش قیمت طلای جهانی دانست و عنوان کرد: کاهش ارزش دلار و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت طلای جهانی شده است.

کشتی آرای اضافه کرد: بانکهای مرکزی برخی از کشورها در حال خرید طلا از صندوق بین المللی پول به دلیل افزایش تقاضا هستند که این امر باعث افزایش قیمت جهانی طلا شده است.

رئیس کل بانک مرکزی نیز پیش از این در این خصوص با اشاره به افزایش قیمت جهانی طلا و به تبع آن افزایش قیمت سکه در بازار داخلی گفته بود: بانک مرکزی 5 میلیون قطعه سکه ضرب کرده تا چنانچه قیمت سکه به طور کاذب در بازار افزایش یابد آن را وارد بازار نماید، اما این امر به منزله هدر دادن منابع کشور است.

محمود بهمنی در خصوص تدابیر بانک مرکزی برای جلوگیری از نوسانان قیمت سکه در بازار گفته بود: افزایش قیمت سکه و طلا ناشی از افزایش قیمت جهانی طلا است و ناشی از بازار داخلی نیست.

وی عنوان کرده بود: اگر قیمت سکه بخواهد به صورت کاذب افزایش یابد بانک مرکزی به حد کافی سکه ضرب کرده است که آن را وارد بازار می کند.

رئیس کل بانک مرکزی  خاطرنشان کرده بود: هم اکنون لزومی به ورود سکه زیاد به بازار وجود ندارد، زیرا این قیمت واقعی است و اگر بخواهیم قیمت را کاهش دهیم تنها ذخایر کشور را در جیب عده ای ریخته ایم به همین دلیل چنین کاری را نکردیم.

بهمنی افزود: اگر هم اکنون قیمت غیر متعال باشد چنین کاری را خواهیم کرد.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ۸:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢٧
    پيام هاي ديگران ()