ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

ارسال به دوستان نشست ماهانه جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی - 3 فدایی

خبرگزاری فارس: دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: از آنجایی که اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها آثار اقتصادی گسترده‌ای دارد بنابراین نیازمند ایجاد بستر و زمینه‌های اجتماعی لازم است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز چهارشنبه در نشست ماهانه جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در خصوص تشریح فتنه پس از انتخابات 22 خرداد گفت: برخی‌ها چنین تحلیل می‌کنند که حوادث پس از انتخابات یک اتفاقی بود که تلخ‌کامی‌هایی را به دنبال داشت و تمام شد از همین رو چرا برخی‌ها به این مسئله می‌پردازند و بعد از گذشت 4 یا 5 ماه از این غائله آن را زنده می‌کنند در حالی این گونه نیست.


وی افزود: شاید خیلی از سیاسیون فکر می‌کنند این دوره را پشت سر گذاشتیم و نباید وارد این مباحث شویم در حالی که قطعاً در این 30 سال بعد از انقلاب اسلامی بزرگترین ظلم و حادثه‌ای که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت غائله پس از انتخابات و این فتنه بزرگ بود.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عده‌ای درصدد هستند نگذارند عوامل اصلی فتنه و ریشه‌ها و هویت آن شناخته شود، اظهار داشت: اگر کسی وارد تشریح فتنه پس ازانتخابات می‌شود، اینها می‌گویند که این افراد تندرو و افراطی هستند در حالی که اصل کانون فتنه و افراطی‌گری از این غائله شکل گرفته است.
فدایی در خصوص ظلم‌هایی که علیه نظام صورت گرفته است، بیان داشت: همانطور که امیرالمؤمنین علی (ع) در اوج اقتدار مظلوم واقع شد نظام جمهوری اسلامی ایران هم در اوج اقتدار با پشتوانه رأی 85 درصدی در انتخابات و پشت سر گذاشتن توطئه‌های 30 ساله نظام استکبار در مقام بدهکار به عناصر طلبکار "کسانی که فتنه را ایجاد کردند " قرار گرفت و مظلوم واقع شد.
وی ادامه داد: در این انتخابات به نام امام علیه امام، به نام قانون علیه قانون، به نام آزادی علیه آزادی، به نام شهدا علیه شهدا، به نام عقلانیت علیه عقلانیت، به نام ایثارگری علیه ایثارگران و به نام حکومت جمهوری اسلامی علیه آن تلاش و به نظام ظلم کردند و هنوز هم دست‌بردار نیستند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:‌ یکی از کارهای این افراد ایجاد اختلاف بین امت بود یعنی مردم را علیه مردم وامی‌داشتند که این ظلم بزرگی است که صورت گرفت و یا تلاش کردند مردم را در مقابل حکومت، مردم را نسبت به حکومت و نظام بی‌اعتماد کنند، مسئولان را مقابل مسئولان، مرجعیت را در مقابل رهبری، روحانیت را در مقابل روحانیت قرار دهند که از دیگر ظلم‌های صورت گرفته علیه نظام بود.
فدایی با بیان اینکه در حوادث پس از انتخابات تلاش کرده و می‌کنند مردم را از سپاه و بسیج جدا و نسبت به آنها بی‌اعتماد کنند، گفت: همچنین این افراد تلاش کرده و می‌کنند مردم را نسبت به رسانه ملی بی‌اعتماد و نسبت به رسانه‌های بیگانه این اعتماد را ایجاد کنند.
وی افزود: پس از انتخابات تلاش کردند با تهمت تقلب آبروی نظام را برده و به عنوان یک نظام خشن و شکنجه‌گر نشان دهند و حیثت نظام را که در عرصه بین‌المللی طی 30 سال آبرومند شده بود را برباد دهند که باید پاسخگو باشند.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در خصوص هدف فتنه‌گران خاطرنشان کرد: این افراد تلاش کرده و می‌کنند فضایی درست کنند تا مسئولان به جای پرداختن به آبادانی کشور به مسائل دسته چندم مشغول شوند.
فدایی با بیان اینکه آنهایی که با مشی دیکتاتوری مقابل نظام ایستادند باید پاسخگو باشند، افزود: ملتی که در این انتخابات افتخار آفریده بود به جای اینکه در مقام پرسشگری و مطالبه‌گری از عناصر، بازی‌خوردگان، عوامل و مدیران این فتنه سؤال کنند، برعکس شده و آنها سؤال می‌کنند و ما باید پاسخگو باشیم که این هم یک ماجرایی است.
وی ابراز داشت‌: نیروهای انقلاب باید با بصیرت و عبرت‌گیری از این حوادث روحیه جهادی و انقلابی خود را حفظ کنند و منفعل نشوند چرا که اگر منفعل شوند آنها قدم‌به‌قدم جلو می‌آیند.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تأکید کرد:‌ حوادث پس از انتخابات کمتر از جنگ تحمیلی نبود و اگر از پرداختن به آن غفلت کنیم در پیشگاه امام و شهدا مورد مذمت قرار می‌‌گیریم از همین‌رو باید در مقابل تلاش آنها که می‌خواهند در مدارس و دانشگاهها این واقعیت‌ها را برعکس نشان دهند غفلت نکنیم.
فدایی تأکید کرد:‌ حوادث پس از انتخابات کودتای نرم بود به این معنا که عده‌ای کودتاگر دست به دست هم دادند تا کودتا کنند که در یک سر آن نظام سلطه و در سر دیگر آن عناصر خواص طرفدار نظام با یکسری ابهامات و سؤالات جدی، قرار داشتند.
وی عنوان داشت: این طیف گسترده در غائله پس از انتخابات در بعضی از مواضع‌شان با هم هماهنگ شدند در حالی که با هم نیستند که این یک فضای غبارآلود را ایجاد کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه‌های جریان دوم خرداد پس از حادثه 18 تیر 78 و تحصن در مجلس ششم، گفت: سران جریان دوم خرداد با استفاده از تجربه خود از این حوادث معتقد بودند که باید از پشتیبانی مردم برخوردار باشند؛ بنابراین برای انجام این کار یک گروه که نام آن سازمان رأی بود را نیاز داشتند.
فدایی افزود: همچنین سران جریان دوم خرداد معتقد بودند که در مواضع خود اشتباه کرده‌اند؛ چرا که با اصول و هنجارهای مذهبی مردم مواجه شده و به صورت مستقیم با رهبری درگیر شدند و همچنین معقتد بودند وقتی نافرمانی مدنی را ایجاد می‌کنند باید تدبیری برای حفظ ارتباط خود بیاندیشند که از همین رو از چندین هزار موبایل خط ثریا استفاده کردند.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در همین خصوص ادامه داد: آنها معتقد بودند مشکل جدی‌شان عدم وجود امکان پیام‌رسانی از طریق رسانه قابل برنامه‌ریزی است که از همین‌رو به توسعه سایت‌ها، شبکه‌های ماهواره‌ای، NGO‌ها و روزنامه‌های زنجیره‌ای پیش رفتند و برای آن نیازمند آموزش نیروهایی بودند که این نیروها را در اروپا و برخی از کشورهای همجوار و یا داخل کشور خودمان آموزش دادند و اما برای حل مشکل مالی خود به خارج از کشور رفتند.
وی با تأکید براینکه آنها معقتد بودند مشکل رهبری را باید به صورت جمعی دنبال کنیم نه به صورت متمرکز در یک فرد تصریح کرد: حضور مستقیم نظام استکبار و حضور غیر مستقیم برخی از کشورهای منطقه خصوصاً عربستان با هدایت و تشویق جریان وهابیت جزئی از جریان فتنه بود.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی عنوان داشت: جزئی از فتنه جریانات ضدانقلاب بود که از گروهایی همچون لائیک، ماتریالیست‌ها، حزب‌ توده، سلطنت‌طلب‌، بهائیت، فراماسونرها گرفته تا مجاهدین خلق، نهضت آزادی و حتی فاسدین و اراذل و اوباش را شامل می‌شد و همچنین بخشی هم نیروهای سیاسی مؤثر قدرت‌طلب داخلی بودند که هر کدام هدفی داشتند.
فدایی هدف این گروهها را از حاکم کردن اسلام آمریکایی گرفته تا محدودیت ولایت فقیه در قانون اساسی، تغییر نظام و به قدرت رسیدن این افراد برشمرد و اظهار داشت: همه این انگیزه‌های مختلف در یک نکته موضع مشترک داشتند و آن نفی احمدی‌نژاد بود و نظام سلطه این را فهمیده بود و برای تحقق این هدف یک روش در همه مشترک بود و آن فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا به وسیله نافرمانی مدنی بود.
وی تأکید کرد: با این هدف حداقل یک ائتلاف حداکثری را سامان دادند تا ضربه‌ای را به نظام بزنند و از آنجایی که عوامل، ابزار و عناصر در این جریان متفاوت بود اسم آن را فتنه می‌گذاریم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کودتای مخملی معتقدند که باید التهابات اجتماعی را به اوج رساند تا به هدف رسید، ابراز داشت: برخی‌ها سعی کردند در منبرها و جاهای دیگر حمایت از دولت را نامشروع قلمداد کنند که در این فضای التهاب‌آمیز اثر گذار است.
فدایی در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه حمایت شما از احمدی‌نژاد چگونه‌ است، گفت: چه قبل و چه بعد از انتخابات قبل از اینکه حمایت از فردی باشد روی گفتمان بود و درصدد بودیم که این گفتمان تضعیف نشود و هرکس که در این گفتمان آسیبی وارد کند او را نقد می‌کنیم.
وی ادامه داد: الان هم اگر از دولت حمایت می‌کنیم اولاً تکلیف دینی خود می‌دانیم چرا که ولی فقیه از آن حمایت می‌کنند و ثانیاً می‌دانیم هرگونه تضعیف دولت مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد و لذا با تخریب و تضعیف دولت مخالفیم هرچند از بعضی رفتارها گله‌مند هستیم.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لایحه هدفمند‌سازی یارانه‌ها اظهار داشت: 50 سال اقتصاد ما دچار بیماری شده است و بسیاری از مسئولان متوجه این امر بودند ولی فقط مثل خانه‌ای که در حال خراب شدن است به آن تیرک می‌زنند، به اقتصاد تیرک زدند هرچند راه‌حل را می‌دانستند ولی به دلیل ترس از عدم رأی‌آوری در انتخابات آن را اجرا نکردند.
فدایی افزود: براساس برآوردی که کارشناسان گذشته و حال دارند اگر روال مصرف انرژی را چون گذشته ادامه می‌دادیم باید روزی 95 میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کردیم در حالی که امروز با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این میزان به 65 میلیون لیتر رسیده است.
وی با تأکید براینکه در نهایت بعد از این همه سال به اصلاح‌ قیمت‌ها روی‌ آورده‌ایم، بیان داشت: تمام کارشناسان با هر نظر سیاسی و کارشناسی معتقدند چاره‌ای جز اجرای لایحه هدفمندسازی یارانه‌ها نداریم از همین‌رو قطعاً کسانی که مردم را از آن می‌ترسانند به نظام خیانت می‌کنند که باید به این مسئله رسیدگی و عاملان آن محاکمه شوند.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: از آنجایی که اجرای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها آثار اقتصادی گسترده‌ای دارد بنابراین نیازمند وفاق ملی هستیم و باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم و حداقل در این شرایط فتنه باید درون اصولگرایی یک وفاقی صورت گیرد هرچند متأسفانه فضا و مقدمات خوب نیست و بسیاری از اخبار و اطلاعاتی که به مردم داده می‌شود غلط است.
فدایی در خصوص نظر مجلس و دولت در اجرا و نحوه مدیریت لایحه هدفمندسازی یارانه‌‌ها، خاطرنشان کرد: هنوز در اجرا و مدیریت صحنه بین دولت و مجلس اختلاف‌نظر وجود دارد که نهایی نشده است؛ از همین‌رو هیئتی برای این موضوع تشکیل شده است که تا هفته آینده این تفاهم صورت گیرد.
وی اضافه کرد:‌ اگر برای اجرای این لایحه نتوانیم بستر و زمینه‌های اجتماعی لازم را فراهم کنیم طرح‌های ساده هم قابل اجرا نیست چه برسد به طرح هدفمندسازی یارانه‌ها که پیچیدگی خودش را دارد.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ۸:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢٧
    پيام هاي ديگران ()