ایران، خبر، دانلود، فال، عکس، روزنامه

مطالب بروز شامل اخبار دانلود کتاب فال و ...

جهرمی: 38 درصد سهام دولتی بانک صادرات امسال در بورس عرضه می شود

قزوین - خبرگزاری مهر: عضو شورای پول و اعتبار کشور گفت: تا کنون 62 درصد سهام بانک صادرات خصوصی شده و 38 درصد سهام باقیمانده امسال در بورس عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر در قزوین، محمد جهرمی عصر چهارشنبه در جلسه هم اندیشی با فعالان اقتصادی استان قزوین در سالن اجتماعات بانک صادرات قزوین گفت: سیاست بانک صادرات در سال جاری مدیریت منابع مالی و استفاده از نقدینگی برای توسعه صادرات و تولید در کشور خواهد بود.


جهرمی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی در بازپرداخت تسهیلات اعطایی بانک اظهار داشت: برای واحدهایی که از تسهیلات بانک صادرات استفاده کرده اند و به دلیل مشکلات تحریم و رکود اقتصادی در راه اندازی و فروش محصول دچار مشکل شدهاند آمادگی داریم  با استمهال مجدد و با ارائه تسهیلات جدید با زمان بندی تعریف شده برای حل مشکلات آنها اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: استانهایی که منابع مالی یا مصارف آنها برای تکمیل واحدهای نیمه تمامی که تسهیلات دریافت کرده اند جوابگو نباشد از منابع مالی بانک صادرات مرکز کمک خواهیم کرد.

عضو شورای پول و اعتبار کشور بخش مسکن و نفت و پتروشیمی را موتور محرکه اقتصاد کشور دانست وافزود: با فعال شدن بخش مسکن  می توان به رونق اقتصادی کشور و افزایش تولید در بخشهای دیگر هم کمک کرد لذا بانک صادرات آماده مشارکت مستقیم در تولید مسکن است و حاضریم برای تامین منابع مالی طرحهای بزرگ مسکن هم اوراق مشارکت را به مردم عرضه کنیم و با خریداری واحدهای تولید شده انبوه سازان واحدها را با اقساط به مردم عرضه کنیم.

کارتهای 20 و 40 میلیون ریالی خرید لوازم خانگی ویژه کارکنان دولتی توزیع می شود

جهرمی از توزیع کارت اعتباری 20 و 40 میلیون ریالی خرید لوازم خانگی ویژه کارکنان دولت خبر داد و اظهار داشت: مبلغ کارت یاد شده  به صورت قرض الحسنه به شرط آن که سهم بانک توسط تولید کننده جبران شود به کارکنان دولت داده خواهد شد تا ضمن افزایش قدرت خرید کارمندان به رونق اقتصادی تولید لوازم خانگی هم کمک شود که در صورت استقبال این طرح در بخش خودرو هم اجرا می شود.

وی اهلیت و مهارت تولید کنندگان را در همکاری بانک برای همکاری در ارائه تسهیلات مهم ارزیابی کرد و یادآورشد: بانک به کسانی که به صورت جدی و واقعی قادر به اجرای طرح خود باشند که به تولید مولد منجر شود تسهیلات را با شرایط سهل تر اعطا خواهد کرد.

حهرمی استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی، اولویت دادن به مزیتها و نوآوری طرحهای ارائه شده و تقویت پول ملی را از عوامل رونق اقتصادی دانست و گفت: بانک صادرات با مدیریت نقدینگی و مزیتهای ملی و کشوری برنامه الگویی مناسبی را در سیتم بانکداری ارائه  و در طرحهایی سرمایه گذاری خواهیم کرد که بازدهی مناسبی داشته باشد.

در این نشست فریدونی مدیر شعب بانک صادرات استان قزوین هم گفت: در سال گذشته در شعب این بانک مجموعا دو هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات در بخش صنعت، کشاورزی، خدمات و بازرگانی به متقاضیان پرداخت شد و در صورت انتقال منابع مالی صنعتگران فعال استان به بانکهای قزوین قادر خواهیم بود تسهیلات بلیشتری را با شرایط مناسب تر به متقاضیان ارائه کنیم.

در ادامه یک از فعالان اقتصادی با بیان برخی مشکلات موجود در فعالیت بانکها در خصوص دریافت وثیقه های غیراصولی از تولید کنندگان، کوتاه بودن زمان گردش سرمایه، دریافت بدهی های دولتی شرکتها برای پرداخت بدهی معوقه تولید کنندگان، توجه به نرخ ارز در زمان شروع و پایان پروژه، ضعیف بودن بدنه کارشناسی طرحها در بانکها و رتبه بندی مشتریان در ارائه تسهیلات نکاتی را یادآور شد.

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
+ ; ۸:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢٧
    پيام هاي ديگران ()