توپولف "تابان " پس از فرود در شرایط اضطراری دچار سانحه شد

رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: صبح امروز پرواز شماره 64 مسیر اصفهان ـ مشهد متعلق به شرکت هواپیمایی تابان به هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد دچار سانحه شد.
رضا جعفرزاده اظهار داشت: این هواپیما شب گذشته آبادان را به مقصد مشهد ترک کرده بود که به علت بدی هوای مشهد امکان نشستن در این فرودگاه را پیدا نمی‌کند؛ لذا به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برمی‌گردد و در ساعت 5 و 35 دقیقه امروز صبح فرودگاه شهید بهشتی اصفهان را به مقصد مشهد ترک می‌کند.
وی ادامه داد: قبل از رسیدن این هواپیما وضعیت هوای فرودگاه مشهد بسیار نامناسب بوده است اما خلبان هواپیما به علت همراه داشتن بیمار در هواپیما شرایط را در حالت EMERGENCY (ضروری) اعلام می‌کند و خواستار فرود در فرودگاه می‌شود.
سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به این که بروز سانحه در این پرواز هیچ گونه تلفات جانی دربرنداشته است، خاطرنشان کرد: این هواپیما از نوع توپولف 154 بوده و 156 مسافر به همراه داشته است.
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام علت بروز این سانحه را به اتمام بررسی‌های کارشناسی تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی موکول کرد.
بنابر این گزارش گفته‌ها حاکی از آن است که قسمت انتهایی این هواپیما هنگام فرود در باند شهید هاشمی‌نژاد مشهد به زمین برخورد کرده و دچار آتش‌سوزی شد؛ تا زمان اعلام این خبر تعداد مجروحان این حادثه 4 نفر است.

/ 0 نظر / 14 بازدید