شفاف: حمایت کیهان از سیدمحمد خاتمی

شفاف: «به موسوی و کروبی تلفنی گفتم قبل از آن که آقا به نمازجمعه تشریف ببرند شما مطالب تان را بنویسید و به آقا بدهید و اگر به انتخابات اعتراض دارید، بگویید تخلف شده اما شما تعیین تکلیف کنید و ما نظر شما را می پذیریم. من به آنها گفتم این کار به نفعتان است ولی متاسفانه این کار را نکردند.»


اینها جملات سیدمحمدخاتمی است که ضمن ملاقاتی با حجت الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مجلس عنوان شده است. ابراهیمی در گفت وگویی به دیدار چندماه پیش با خاتمی اشاره کرده و گفت: افرادی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این ملاقات حضور داشتند.

ابراهیمی گفت: این روش که بخواهیم دو خواسته ای را با آشوب و اغتشاش پیگیری کنیم و به سرانجام برسانیم، به هیچ وجه قابل قبول نیست. این قانون شکنی احساسات مردم را جریحه دار کرد.

به گزارش کیهان، اظهارات ابراهیمی در حالی است که منابع غیررسمی اخیراً اعلام کرده اند خاتمی در نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب، از مواضع ساختارشکنانه و لجاجت و تندروی موسوی و کروبی ابراز برائت کرده است. اخبار تائید نشده دیگری هم از طرح انتقادات مشابه توسط خاتمی در جلسات اخیر مجمع روحانیون حکایت می کند. انتشار اخباری حاکی از مصلحت اندیشی و فاصله گذاری خاتمی با رویکرد به بن بست رسیده موسوی و کروبی طی چند روز اخیر باعث شد سایت های افراطی، دیروز خبر ملاقات یک هفته پیش برخی از عناصر زندانی آزاد شده با خاتمی را بدون اشاره به زمان این ملاقات منتشر کنند! البته در این خبر نیز خاتمی با وجود طرح برخی انتقادها بر لزوم پایبندی به قانون اساسی تاکید کرده و از همراهی با افراطیون و ساختارشکنان ابراز ناخشنودی می کند.

برخی رسانه های ضد انقلاب در تحلیل های اخیر خود تاکید می کنند خاتمی با وجود همراهی های اولیه، حاضر نیست تا آخر با ساختارشکنان همراهی کند و هزینه بدهد.

خاتمی در برخی ملاقات ها تصریح کرده که موسوی سرمایه به زحمت اندوخته اصلاح طلبان را ظرف چند ماه سوزاند و راه بازگشت به حاکمیت را به کلی مسدود کرد.
/ 0 نظر / 9 بازدید