شبکه تلویزیونی ویژه دانش آموزان ایجاد خواهد شد

مشهد - خبرگزاری مهر: رئیس اداره آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش از تشکیل شبکه دانش آموزی ویژه دانش آموزان در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، احسان تقی زاده ظهر جمعه در گردهمایی روسای مراکز آموزش از راه دور کشور که خانه تربیت معلم مشهد برگزار شد افزود: بر اساس توافقات صورت گرفته با صداو سیما این شبکه به منظور بهرگیری بیشتر دانش آموزان از امکانات به صورت مجزا یا به صورت بخشی از شبکه آموزش ایجاد خواهد شد.

رئیس اداره آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش، آموزش تحت وب و اخذ مجوز برای روزانه شدن مراکز آموزش از راه دور را از دیگر اقدامات این سازمان در راستای ارتقاء آموزش از راه دورعنوان کرد و افزود: 60 درصد فارغ التحصیلان مقطع پیش دانشگاهی مراکز آموزش از راه دور امسال در آزمون ورودی دانشگاه ها پذیرفته شدند که در این میان استان های خراسان بیشترین تعداد قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها را به خود اختصاص داد.

وی در رابطه با حذف مقطع راهنمایی از مراکز آموزش از راه دور کشور گفت: سیاست های مراکز آموزش از راه دور جدا از سیاست های وزارت آموزش و پرورش نیست و در صورت هرگونه تغییر در مقاطع تحصیلی، این تغییر در مراکز آموزش از راه دور نیز اعمال خواهد شد.

تقی زاده ادامه داد: در حال حاضر دوره راهنمایی در مراکز آموزش از راه دور، یک سال و نیم و مقطع متوسطه در دو سال و نیم است.

وی در رابطه با تغییر محتوای کتاب های مراکز آموزش از راه دور گفت: در صورتی که شورای عالی وزارت آموزش و پرورش اجازه این تغییرات را بدهد ما آمادگی داریم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم.

/ 0 نظر / 13 بازدید