اسامی جان‌باختگان حادثه قطار مشهد - تهران

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن در خصوص کارگرانی که در نزدیکی محل حادثه مشغول به کار بودند اظهار داشت: به علت واژگونی 4 واگن و خارج شدن یک واگن این قطار از خط، ممکن است کارگران نیز جز مصدومان این حادثه باشند.

فارس: اسامی جان باختگان و مجروحان سانحه خروج از ریل و واژگونی قطار مسافربری توربوترن مشهد - تهران اعلام شد.

مهدی حاجیان اظهار داشت: قطار مسافربری که امروز صبح در ساعت 7:30 از ایستگاه مشهد به سمت تهران حرکت کرده بود در ساعت 10:25 دقیقه در ایستگاه آزادور از توابع راه‌آهن شمال شرق در محل مسدودی خط یک و دو و در محل سوزن انشعاب دچار سانحه می‌شود و 4 واگن این قطار از خط خارج می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن خاطرنشان کرد: در این قطار 39 مسافر به همراه 16 نفر خدمه وجود داشتند که از این تعداد 12 نفر پس از وقوع حادثه مجروح می‌شوند و 7 نفر فوت می‌کنند.

حاجیان با بیان اینکه قطار مسافربری مذکور متعلق به بخش خصوصی بوده است خاطرنشان کرد: مجروحان این سانحه توسط بالگرد به بیمارستانهای شاهرود و جاجم منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: پس از وقوع این حادثه بلافاصله کمیسیون عالی رسیدگی به سوانح ریلی در محل سانحه حضور پیدا می‌کنند و به بررسی علت وقوع سانحه می‌پردازند.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن با بیان اینکه خطای نیروی انسانی یکی از دلایل بروز اصلی این حادثه بوده است تصریح کرد:‌قطعاً لوکوموتیوران در بروز این حادثه مقصر بوده است اما پس از بررسی مسائل زیربنایی، خط و آلات ناقل علت بروز سانحه اعلام می‌شود.

حاجیان ادامه داد: مجروحان بیمارستان شاهرود هم‌اکنون از بیمارستان تریخص شده‌اند.

وی افزود: از 7 کشته این سانحه اسامی برخی متوفیان به شرح ذیر است:

1- کیمیا علی‌اصغری
2- مریم نوری
3- اعظم تراز

وی افزود: هویت 4 نفر دیگر از متوفیان این سانحه نیز در دست بررسی است که بزودی اعلام می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن اضافه کرد: اسامی مجروحان این سانحه که تعدادی از آنها ترخیص شده و تعدادی کماکان در بیمارستان بستری هستند عبارتند از:

1- سلیمان نیازمحمدی
2- کبری شاه‌حیدری
3- سعید علی‌اصغری
4- حسن علی‌اصغری
5- حمید علی‌اصغری
6- محمد علی‌اصغری
7- احسان علی‌محمدی
8- علی‌اکبر شاه‌حیدری
9- جواد مرآتی
10- فاطمه امانی
11- مریم ایازی
12- ربابه زیاری

وی ادامه داد: به محض کسب اطلاعات بیشتر و اعلام نتیجه بررسی‌های اعضای کمیسیون بررسی سوانح ریلی که در محل حادثه حضور دارند علت بروز سانحه اعلام خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن در خصوص کارگرانی که در نزدیکی محل حادثه مشغول به کار بودند اظهار داشت: به علت واژگونی 4 واگن و خارج شدن یک واگن این قطار از خط، ممکن است کارگران نیز جز مصدومان این حادثه باشند.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن تأکید کرد: متوفیان این سانحه همگی مسافر بودند.

حاجیان خاطرنشان کرد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان و اظهار تأسف از مجروح شدن برخی مسافران این قطار اعلام می‌کند که علت بروز سانحه به زودی بیان خواهد شد.

وی با تشکر از اصحاب رسانه به دلیل اطلاع‌رسانی سریع تصریح کرد:‌ ستاد حوادث غیر مترقبه و اکیب‌های امدادی محلی فعالیت بسزایی را پس از وقوع این حادثه انجام دادند.

/ 0 نظر / 14 بازدید