ترین‌های جشنواره بیست‌وهشتم تئاتر فجر

فرهنگ > تئاتر  - بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر فجر ترین‌های زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به حضور «آتیلا پسیانی» با چهار نمایشنامه، حضور «سیروس همتی» و «محسن بابایی» در چهار نمایش و حضور 20 کارگردان زن در بخش‌های مختلف جشنواره اشاره کرد.

به گزارش فارس، آتیلا پسیانی، حمیدرضا نعیمی و سعید تشکری پرکارترین نمایشنامه‌نویسان حاضر در جشنواره هستند.

براساس این گزارش، آتیلا پسیانی با چهار نمایشنامه «تبار خون »، «ساعت صفر »، «مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش» و «باغ مرگ» بیشتری اثر را در جشنواره دارد.

همچنین «سیروس همتی» و «محسن بابایی» با چهار نمایش، «پیام دهکردی»، «ستاره پسیانی»، «حمیدرضا نعیمی»، «سام کبودوند»، «زری اماد»، «بهناز جعفری»، «امین طباطبایی»، «نسیم ادبی»، «حسین محب‌اهری» و «محمد پورحسن» هریک با سه نمایش از جمله پرکارترین بازیگران حاضر در جشنواره بیست‌وهشتم تئاترفجر هستند.

همچنین با نگاهی به جدول نمایش‌های تئاتر فجر می‌توان دید که قریب به 20 کارگردان زن در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فجر در بخش‌های گوناگون حضور دارند.

در جشنواره امسال کارگردانانی مثل دلارا نوشین با نمایش غریبه‌ای در خانه، سیمین امیریان با نمایش کهربا، کتایون حسین‌زاده با نمایش یکی مثل همه، تانیا میرمطهری با نمایش حباب شیشه‌ای ، پریسا مقتدی با نمایش تهران 1390، عاطفه تهرانی با نمایش اتللو، مریم شوقی با نمایش دخترهای ننه دریا، شکوفه آروین با نمایش دبستان دوشیزان، آشا محرابی با نمایش یک اجرای شنیدنی، چیستا یثربی با نمایش پری‌خوانی عشق و سنگ، بهناز نازی با نمایش فیل ، آنا شیشکینا با نمایش مینیونه از کشور روسیه، نسترن آزاد با نمایش زیرزمین، رکسانا بهرام با نمایش 11:11، ندا هنگامی با نمایش شام آخر، زری طالبی با نمایش افسانه زمینی،‌ منیژه محامدی با نمایش دوازده و فریبا ثمر با نمایش حافظ در بخش‌های مختلف رقابتی جشنواره تئاتر فجر حضور دارند.

بر اساس این گزارش، همچنین نرگس خاکدار با نمایش اعتراف یک مستاجر و پروانه علی‌ضامنی در بخش نمایش‌های خیابانی بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارند.

/ 0 نظر / 10 بازدید